inspirujące rozwiązania


SPOSÓB NA OKNO W ŁAZIENCE

Okno w łazience to element który nada naszej łazience więcej przestrzeni oraz wpuści więcej światła. Z oknem takim zawsze jest jednak problem, gdyż zabiera nam intymność, szczególnie jeśli mieszkamy w bliskim sąsiedztwie innych ludzi. Istnieje jednak dużo sposobów jak zasłonić łazienkowe okno, aby nie tylko powiększało pomieszczenie, ale także stanowiło niepowtarzalny element dekoracyjny.


Witraże łazienkoweTaki witraż w oknie łazienkowym łatwo można wykonać dzięki papierowemu szablonowi, który następnie podkładamy pod folię, na której obrysowujemy kształt za pomocą farby konturowej do szkła i wypełniamy kolorem.


Farbą do szkła możemy również pomalować okno, nie używając szablonu.

Roleta

Z kawałka materiału możemy wykonać domową roletę, którą mocujemy na karniszu od dołu zaszywając metalową rurkę. Aby roleta się rozsuwała wystarczy po bokach, na długość większą niż sama roleta, zamocować dwie tasiemki, dzięki którym mechanizm będzie zasuwał i rozsuwał roletę. Materiał, który użyjemy do rolety może być zarówno sztywny taki jak canvas lub len, ale także delikatne takie jak tafta.

Oryginalna zasłonka

Zasłonięcie okna koronkowym, wzorzystym materiałem nada łazience niepowtarzalnego wyglądu.