dobre rady

Ład i porządek w szafie
Kiedy codziennie rano mamy problem ze znalezieniem ubrań, spieszy nam się do pracy i musimy się przegrzebywać przez stosy ubrań, zanim trafimy na poszukiwaną bluzkę, albo kiedy denerwuje nas wieczny nieporządek panujący w naszej garderobie i co jakiś czas musimy sobie z nim radzić, nic prostszego! Wystarczy przestrzegać kilku dobrych rad, a nasze problemy z całym tym bałaganem znikną w oka mgnieniu.


Zasada nr. 1 ubrania, które nosimy często powinny być zawsze pod ręką. Te których nie nosimy możemy spakować w kartonowe pudła i umieścić wysoko. Ubrania przekładamy papierem, co uniemożliwi ich gnieceniu. Pamiętajmy, że wyroby z wełny, futer i skóry muszą oddychać, dlatego nie wolno ich umieszczać w plastikowych pojemnikach ani torbach. Możemy również przygotowywać szafę sezonowo: grube swetry wyciągamy i kładziemy na półkach w czasie zimny, a chowamy lekkie ubrania i na odwrót.
Zasada nr 2. Na drążku, który ma mniej niż 1 metr szerokości nie powinno wisieć więcej niż 10, 15 ubrań. Zastosowanie się do tej rady umożliwi przewiew i brak gniecenia.
Zasada nr 3. Materiał wieszaka też ma znaczenie, marynarki wieszamy na tych z grubymi ramionami, jedwab na satynowych lub gumowych, wieszaki druciane lubią koszulki o wąskich ramiączkach.
Zasada nr 4. Komplety pościelowe przechowuj w jednej z poszewek, łatwiej znajdziemy później wszystkie elementy, a pościel zachowa świeżość.
Zasada nr 5. Dół szafy przeznaczony jest na buty spakowane w pudła. Możemy kupić takie z przezroczystą ścianką, łatwiej nam będzie znaleźć te, których szukamy (patrz inspirujące rozwiązania). Jeśli dodatkowo zabezpieczymy je prawidła, nie stracą swojego kształtu.
Zasada nr 6. na półkach zamontuj haki na drobne rzeczy, które zawsze chcesz mieć pod ręką: szczotka do ubrań, worek z bielizną lub strojem gimnastycznym.
Zasada nr 7. Na jednej z wolnych ścian (otwieranej) zamontuj drążek, będziesz mogła powiesić tam szale, chusty lub krawaty.
Zasada nr 8. Stosuj praktyczne pudełka z przegrodami, pomogą posegregować bieliznę czy bibeloty (patrz inspirujące rozwiązania).

Zasada nr 9. Przestrzeń "pułkową" można z łatwością powiększyć kupując wiszące pułki z materiały na rzepy, które montujemy na drążku (patrz inspirujące rozwiązania).
Zasada nr 10. Ubrania i rzeczy w pudełkach łatwo można odszukać, jeśli je wcześniej opiszemy.
Zasada nr 11. Wysuwany wieszak na wewnętrznej stronie szafy, zapewni nam łatwy dostęp do rzeczy, których szukamy.
Zasada nr 12. Lustro doskonale sprawdzi się jeśli powiesimy je na wewnętrznej stronie szafy, 26 cm zapewni nam obraz całej sylwetki.
Zasada nr 13. Pamiętaj, że nawet w najczystszej szafie, mogą zalęgnąć się mole, dlatego stosuj zapachowe produkty lawendowe, które je odstraszą. Można również samemu zrobić woreczki z mieszankami suszonych kwiatów: lawendy, szałwii, nostrzyka. Mole nie lubią również zapachu skórki z pomarańczy lub cytryny.
Zasada nr 14. Posegreguj rzeczy: te do pracy, codzienne, sportowe lub według funkcji: koszulki, spodnie, koszule, pozwoli to łatwiej je odnaleźć.
Zasada nr 15. Bieliznę trzymaj w płytkich szufladach lub pudełkach posegregowaną według funkcji.

W tak przygotowanej szafie nic już się nie zagubi, a każde wyjście z domu nie sprawi już nam problemów.Sposób na toaletkę

Kiedy ma się mało miejsca w mieszkaniu, należy szukać rozsądnych rozwiązań, które pozwolą nam dobrze zagospodarować przestrzeń. Każda kobieta chce mieć swój kącik piękności w sypialni, ale czy trzeba z niego rezygnować, kiedy mamy ograniczoną ilość miejsca? Nie! Połączenie komody z toaletką z pewnością przypadnie tym, którzy mają mały metraż.


Komoda z zamykanym lustrem. W dwóch małych szufladach można przechowywać kosmetyki.
IKEA 459,99 zł

 

Przenośna toaletka, którą można postawić w dowolnym miejscu lub schować.
Art Kufer 18 złtoaletka na komodę
Jurand 84 zł

Gdy, mało miejsca w szafie
kiedy nasza szafa nie jest w stanie pomieścić wszystkich naszych bibelotów i pęka w szwach, czas pomyśleć nad efektywnym rozwiązaniem tego problemu. W sklepach dostępne są serie gadżetów do szafy, pojemników do przechowywania rzeczy, które nie dość, że pozwolą nam się zmieścić ze wszystkim to wprowadzą ład i porządek w garderobiane pielesze.wiszące półki z materiału, mocowane na rzepy do wieszaka, dodadzą nam miejsca na swetry i bluzki 
IKEA  29,99 złpudełka na buty, dzięki przezroczystej ściance, pozwolą nam zajrzeć do środka w każdej chwili
IKEA 39,99 zł /4 sztuki

materiałowe pudełko z przegrodami doskonale nada się na posegregowanie bielizny
JYSK 12,95 zł/sztWiększe pudełka przydadzą się do posegregowania ręczników.
JYSK 16,95/komplet (3 sztuki)Aby pościel nie straciła świeżości dobrze jest ją przechowywać w specjalnej torbie.
JYSK12,95 zł/szt
prawidła zapobiegną
deformowaniu się obuwia
IKEA 4,99
pokrowiec na ubrania, zapobiegnie
osiadaniu się kurzu
IKEA 7,99 zł/3 sztuki