13 marca 2013

Najciekawsze pomysły na fotel

Aby uciec od sztampowych i ogólnodostępnych mebli, warto zwrócić uwagę na najnowsze pomysły od projektantów. Obecnie na wokandę wzięli nie tylko piękny design, ale przede wszystkim użyteczność  mebla. Od dawna już rządzi także surowość, jednolitość w barwie oraz formie. Czas się przekonać, że mebel od projektanta nie musi być drogi, nie musi być jednie eksponatem w muzeum oraz o tym, że nasze wnętrza mogą być nie tylko użyteczne, ale także i piękne. Warto jednak wiedzieć jak wybierać i gdzie kupować, aby nie przekroczyć granicy dobrego smaku.

Poniżej prezentujemy kilka najlepszych pomysłów na fotel wprost od projektanta, które nie tylko są piękne, zaskakujące, ale także praktyczne. Warto mieć chociaż jeden w swoich czterech progach.

Fotel - kula
To nowoczesny fotel, który idealnie nada się na nasze balkony, na taras lub do ogrodu. Mebel pomysłu Tima Kerpa to pleciona, przytulna kula, która w środku daje poczucie przytulnego schronienia. Posiada otwór, dzięki któremu możemy oglądać widoki na zewnątrz. Kulę można ustawić pod dowolnym kątem, dzięki czemu możemy zmieniać jej położenie czy też aktualny widok. Do zestawu dołączony jest pokrowiec, który chroni fotel i osobę w nim przebywającą przed zbyt silnym promieniowaniem słonecznym. 


Fotel - bryła

Wielofunkcyjny fotel, zaprojektowany przez studio Kitmen Keung ma bardzo prosty design. Może pełnić funkcję fotela z podnóżkiem, fotela ze stolikiem kawowym, może być też małą leżanką lub sofą a czasami nawet biurkiem z krzesełkiem. Stanowi  idealne rozwiązanie do małych mieszkań. 


Oliwkowe cudo

Nowoczesny styl charakteryzuje również ten fotel, stworzony przez Renzo Menegonę. Fotel może przyjąć trzy formy, w zależności od naszych upodobań. Zawiera w sobie niespodziewany element, który możemy wysunąć i otrzymać  podręczny stolik. Jeśli wyjmiemy go całkiem otrzymamy podnóżek a pozostawiony w środku może pełnić rolę schowka na przykład na płyty czy książki. Wyróżnia się pięknym oliwkowym kolorem i opływową strukturą.
Fotel - budka dla zwierząt

A to kolejny przykład fotela na balkon lub taras. Tym razem fotel idealnie nadaje się dla wielbicieli czworonogów, którzy w fotelu mogą sprytnie ukryć posłanie dla pupila, nie tylko do zabawy, leniuchowania, ale także jako schronienie przed słońcem.


Fotel jak lego

Poniższa propozycja to wielofunkcyjny fotel, który można z powodzeniem wprowadzić do małych przestrzeni. Zestaw zawiera trzy elementy, które możemy zamiennie stosować, przypomina klocki. Możemy wykorzystać tu wiele kombinacji np. dwa osobne fotele, fotel z podnóżkiem, dwa krzesła i dwa taborety lub fotel z podnóżkiem i stołek. To rozwiązanie zaprojektowała firma OOO My Design, a taki fotel może sprawić wiele frajdy w komponowaniu własnych rozstawień mebla.Dla nastolatka

A teraz, ostatnia już propozycja do pokoju dziecięcego lub dla nastolatka. Ten futurystyczny fotel zaprojektowała pracownia MisoSoupDesign, z powodzeniem można domontować do niego lampkę, tablet, monitor czy słuchawki. Wykonany z surowców wtórnych, niezwykle lekki, o przeróżnych barwach, dzięki którym fotel można dopasować do wielu przestrzeni.


2 komentarze:

  1. Dosyć niecodzienne pomysły na fotel :)

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo mnie ten pomysł zaciekawił. na prawdę super ! :P

    OdpowiedzUsuń