01 września 2011

Jak zatrzymać lato?

Sezon urlopowy powoli dobiega końca, dlatego ten temat wydaje mi się doskonały. Jeśli chcesz zatrzymać lato w swoim domu, urządź pokój w stylu morskim.
Doskonale sprawdzą się w tym kolory wody: błękit, niebieski, morski i lazur. Bardzo cenne są tu dodatki. Możemy udekorować wnętrze znalezionymi na plaży muszelkami - w końcu na coś się przydadzą:) możemy nawet pójść krok dalej i pokusić się o wykonanie ciekawej aranżacji lampy, świecznika, ramki na zdjęcie czy innej ozdoby, dekorując je muszlami czy kamyczkami.Świeczniki możemy stworzyć sami - słoiczki malujemy farbkami do szkła w kolorach wody, następie z metalowego druty formujemy uchwyty i doklejamy do nich przezroczyste koraliki - albo może w inny sposób?
Dajmy upust swojej kreatywności.Do takiej stylistyki pasują również wszelkiego rodzaju paski, imitacja marynarskiego sznura, steru jachtowego, kotwicy. Najłatwiej nam będzie przenieść te wzory na jaśki i poduszki. możemy np. obszyć brzegi jaśków zakupionym w pasmanterii sznurem żeglarskim, stworzyć marynarski patchwork, zszywając ze sobą różne kawałki pasiastego materiału, lub po prostu doszywając do poduszek marynarskie wzory.
   Pamiętamy oczywiście o bieli, która doskonale komponuje się z niebieskimi i błękitnymi paskami. We wnętrzu możemy umieścić także modele lub obrazy jachtów i żaglówek.


W tak urządzonym pokoju z pewnością zapamiętamy lato na dłużej!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz