05 sierpnia 2010

skandynawskie wpływy

Skandynawski styl charakteryzuje się surowością kolorów i formy, prostotą, funkcjonalnością oraz ciekawymi akcentami wykończeniowymi. Styl taki doskonale sprawdza się w salonie, kuchni oraz łazience. Panująca biel i jasne kolory sprawiają, że wnętrza takie tworzą wrażenie czystości, a charakterystyczne i mocne dodatki nadają im charakteru.
Skandynawski styl kojarzony z naturalnością i harmonią z pewnością spodoba się osobom o łagodnych charakterach, dla których dom to miejsce spokoju i azylu.  Materiały i tekstylia ulubione przez Skandynawów to drewno, len, ratan, bawełna, kolorami natomiast są wszystkie odmiany bieli  i pastelowe odcienie zieleni, błękitu, beżu, szarości, brązu, pomarańczy, żółci. Podstawową zasadą, którą kierują się ludzie z północy w dobieraniu kolorów jest zasada odcieni niezobowiązujących, które będą stanowić delikatne, naturalne tło.
Dla Skandynawów bardzo ważne jest światło, najlepiej ustawione punktowo, które dodaje surowym wnętrzom uroku i ciepła. Ma to swoje uzasadnienie,  czerpane z klimatu północy, gdzie zimy są długie a dni krótkie. Ilość mebli w mieszkaniach Skandynawów jest ograniczona do minimum, co sprawia, że wnętrza są przestronne i lekkie.

1 komentarz:

  1. No styl fajny, tyle że jak widać do dużych pomieszczeń.

    OdpowiedzUsuń